TOWARZYSTWO INICJATYW PRAWNYCH I KRYMINALISTYCZNYCH PARAGRAF 22

poszukuje WOLONTARIUSZY

Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 zaprasza studentów prawa do udziału w Akademii Paragrafu realizowanej w ramach projektu Zoom na prawo: Prawny Tutoring Młodych Obywateli.

Akademia Paragrafu to projekt edukacji prawnej i obywatelskiej, dedykowany młodym licealistom z całej Polski, opartego na zasadzie tutoringu, czyli zindywidualizowanej współpracy eksperta i ucznia, przy wykorzystaniu platformy internetowej do przekazywania wiedzy prawnej i wymiany doświadczeń obywatelskich. Na czym to dokładnie polega? Szkolenie trwa 9 miesięcy i odbywa się głównie on-line. Uczniowie zgłaszają się jako zespoły oraz rywalizują z innymi uczestnikami. Co miesiąc będą udostępniane nowe bloki tematyczne, dotyczące wybranego działu prawa. W każdym znajdzie się wykład wideo, prezentacja, artykuły i ciekawostki. Każdy też będzie zawierał zadania do wykonania, za które będą przyznawane punkty. Nad pracą uczestników będzie czuwali przewodnicy po świecie prawa – tutor, a wspierać ich będzie grono wolontariuszy.

Jakie zadania czekają zatem wolontariuszy?

Zadaniem wolontariuszy będzie wsparcie Towarzystwa w opracowywaniu edukacyjnych materiałów prawnych (artykuły, infografiki, wideo), przygotowaniu zadań sprawdzających wiedzę, nadzór nad zadaniami wykonywanymi przez zespoły, ocena ich prac (zgodnie z otrzymanymi wytycznymi od tutorów), prowadzenie rankingu zespołów,  research, przygotowywanie warsztatów kryminalistycznych i gali finałowej.

Akademia Paragrafu trwa od października 2018 r. do czerwca 2019 r. Termin odbycia wolontariatu ustalany będzie indywidualnie (nabór wolontariuszy ma charakter ciągły, pierwsza grupa rozpocznie działania z początkiem października 2018 r.), a jego wymiar i zakres dopasowany do potrzeb zainteresowanych. Praktyki będą wykonywane w ścisłej współpracy z członkami Paragrafu 22, w sposób zdalny (on-line) lub w siedzibie Towarzystwa (centrum Warszawy, okolice Placu Politechniki).

 

Szukamy osób:

 • posiadających ogólną wiedzę z zakresu prawa,
 • łatwo nawiązujących kontakt, które potrafią przekazać wiedzę w przystępny sposób,
 • nastawionych na rozwój i zaangażowanych w wykonywaną pracę,
 • dobrze pracujących w zespole, punktualnych i obowiązkowych.
 • z całej Polski z uwagi na możliwość pracy zdalnej

Oferujemy:

 • pracę w młodym i ambitnym zespole osób łączących pasję z doświadczeniem,
 • uzyskanie zaświadczenia o odbyciu obowiązkowych praktyk studenckich (przy spełnieniu kryteriów danej uczelni),
 • możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego w ramach współpracy z adwokatami, pracownikami wymiaru sprawiedliwości, ekspertami z zakresu nauk prawnych i pokrewnych, zdobycie praktycznej wiedzy z różnych dziedzin prawa
 • możliwość samodzielnej pracy merytorycznej przy jednoczesnym wsparciu profesjonalistów zajmujących się konkretnymi dziedzinami prawa,
 • możliwość dostosowania zainteresowań do działu, w ramach którego będą przydzielane zadania,
 • możliwość bezpłatnego udziału w projektach oraz szkoleniach realizowanych przez Paragraf 22.

Zgłoszenia w postaci CV przyjmujemy na adres: [email protected] (w tytule prosimy wpisać WOLONTARIAT)

W treści zgłoszenia prosimy o zamieszczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Zastrzegamy sobie prawo do skontaktowania się tylko z wybranymi kandydatami.

 

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.