Stolica Zbrodni to podróż po skrywających mroczne tajemnice ścieżkach warszawskiej przestępczości. Udaj się na spacer szlakiem zbrodni i afer kryminalnych, które przez stulecia poruszały, przerażały, ale i fascynowały mieszkańców Syreniego Grodu. Zobacz miejsca, które stały się scenerią bandyckich napadów i strzelanin rodem z Dzikiego Zachodu. Przekonaj się, jak wiele krwi przelano za murami domów i kamienic, które mijasz codziennie w drodze do pracy. Odkryj ulice, którymi przechadzali się zbrodniarze, przestępcy i aferzyści, o których zuchwałych występkach szeptano w warszawskich salonach i czytano na pierwszych stronach stołecznych dzienników. Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 zaprasza do udziału w spacerach z cyklu Stolica Zbrodni.

Nasi przewodnicy to pasjonaci historii i kryminalistyki, którzy z poczuciem humoru pokażą ciemną stronę miasta. Na uczestników zawsze czekają ciekawostki, zagadki i drobne upominki.

Serdecznie zapraszamy na naszą stronę dedykowaną spacerom kryminalnym

Projekty zakończone

W 2016 roku zrealizowaliśmy projekt Warszawa pod lupą: kryminalne opowieści współfinansowany ze środków m. st. Warszawy, w ramach którego zorganizowaliśmy dla mieszkańców stolicy sześć spacerów o różnej tematyce i o różnych trasach.

Jeżeli mają Państwo do nas jakiekolwiek pytanie albo są zainteresowani ofertą spacerów dla grup zorganizowanych, wycieczek lub firm, prosimy o kontakt pod adresem: towarzystwo@paragraf22.eu lub kontakt@warszawakryminalna.pl.