Nadwiślańskie Spotkania Kryminalne: sezon II

Z radością informujemy, że od 10 lipca do 30 września 2017 r. Towarzystwo Paragraf 22 organizować będzie we współpracy z Biurem Marketingu m. st. Warszawy drugą edycję projektu Nadwiślańskie Spotkania Kryminalne.

Jeżeli masz w sobie żyłkę detektywa, lubisz czytać kryminały i chcesz dowiedzieć się więcej o pracy prawdziwej policji i organów ścigania, nie może Cię zabraknąć! W letniej scenerii, nad brzegiem Wisły, szykujemy cztery bynajmniej nie leniwe spacery prawno-kryminalistyczne, podczas których weźmiesz udział w szeregu inscenizacji zdarzeń o charakterze kryminalnym. Co to właścicie znaczy? Otóż przygotujemy dla Ciebie sceny rodem z filmu kryminalnego - miejsce zbrodni pełne tajemniczych śladów, takich jak odciski palców, czy odwzorowanie bieżników obuwia nieuchwytnego sprawcy. Wcielisz się w rolę stróża prawa i z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu kryminalistycznego odkryjesz tajemnice ujawniania, zabezpieczania i analizowania śladów kryminalistycznych, a to wszystko pod okiem naszych ekspertów, dla których kryminalistyka to zarówno pasja, jak i część obowiązków zawodowych. Aby dotrzeć do prawdy, skrytej w odmętach Wisły, będziesz musiał też przesłuchać nie zawsze skorych do współpracy świadków, poprawnie przeanalizować zebrane informacje i stworzyć wersję kryminalistyczną, w której wytypujesz sprawcę. Nadwiślańskie Spotkania Kryminalne nauczą Cię, jak w rzeczywistości wygląda działalność organów ścigania, czym mrówcza praca polskich policjantów różni się od hollywoodzkiej lipy z seriali typu CSI oraz jakie możliwości daje śledczym współczesna kryminalistyka. A przy tym - i może to jest właśnie najważniejsze - będziesz śwetnie się bawić w czarującym otoczeniu warszawskiej Wisły.

Z kolei pod koniec lata zaprosimy Cię na pokaz filmu kryminalnego połączony z dyskusją o technicznych i taktycznych aspektach prowadzenia śledztwa uwidocznionych na srebrnym ekranie. W dyskusji wezmą udział eksperci, od których dowiesz się co tak naprawdę dzieje się w polskim postępowaniu karnym, jakimi środkami i sprzętem dysponują organy ścigania i co z jego pomocą można ustalić. Przede wszystkim jednak przekonasz się, jak wiele popularnych filmowych motywów kryminalnych to czysta fikcja, nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością.

Harmonogram spacerów kryminalnych:

Termin II - 19 sierpnia, godz. 10:00 - 14:30 - Zapisy trwają do 12 sierpnia, godz: 23:59 Termin III - 26 sierpnia, godz. 10:00 - 14:30 - Zapisy trwają do 18 sierpnia, godz: 23:59 Termin IV - 2 września, godz. 10:00 - 14:30 - Zapisy trwają do 25 sierpnia, godz: 23:59

Udział we wszsytkich wydarzeniach Nadwiślańskich Spotkań Kryminalnych jest bezpłatny, po uprzednim zapisaniu się drogą elektroniczną. Uwaga, ilość miejsc ograniczona! Więc zaglądaj regularnie na naszą stronę internetową i profil na Facebooku https://www.facebook.com/towarzystwoparagraf22, gdzie publikujemy wieści o organizowanych przez nas eventach oraz o zapisach.

Jeśli natomiast masz jeszcze wątpliwości, czy warto przyjść na Nadwiślańskie Spotkanie Kryminalne, to co żywo zapoznaj się z fotorelacją z zeszłorocznej edycji wydarzenia, dostępną tutaj: fotorelacja z Nadwiślańskich Spotkań Kryminalnych, sezon I.