Poradnia Prawna i Obywatelska

Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 zaprasza do skorzystania z oferty Poradni Prawnej i Obywatelskiej – miejsca, gdzie doświadczeni prawnicy uświadomią o posiadanych prawach, wskażą konkretne rozwiązania, podpowiedzą jak z nich skorzystać i pozwolą zapobiec zagrożeniom w przyszłości. Inicjatywa ta obejmuje udzielanie bezpłatnych porad wszystkim osobom potrzebującym pomocy w zakresie bezpieczeństwa osobistego i swojej społeczności lokalnej. W ramach świadczonej pomocy, będą mogli Państwo dowiedzieć się o działaniach, jakie można podjąć w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa Państwa i osób w Państwa otoczeniu, jak świadomie funkcjonować w gąszczu przepisów i gdzie szukać rozwiązań problemów prawnych.

Porad prawnych udzielają doświadczeni studenci wydziałów prawa i administracji najlepszych polskich uczelni, zaś nadzór merytoryczny sprawują prawnicy – adwokaci, prokuratorzy, aplikanci, pracownicy sądów, itp. W celu zapisania się na poradę prawną należy wypełnić formularz kontaktowy dostępny na stronie internetowej wskazując krótko przedmiot pytania, preferowane dni i godziny spotkania oraz zostawiając do siebie namiary kontaktowe. Prosimy również o zapoznanie się z Regulaminem Poradni, podstępnym pod tym adresem.

Otrzymają Państwo zaproszenie na dyżur prawnika, na ktorym postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości, wskazać na możliwe rozwiązanie problemów oraz wyposażyć Państwa w niezbędną wiedzę. Dodatkowo, jeżeli waga sprawy będzie tego wymagać, prawnicy Poradni mogą przejąć daną sprawę do tzw. Programu Spraw Precedensowych i zaangażować się w jej rozwiązanie osobiście.

Dyżury odbywają się w siedzibie Towarzystwa, tj. w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10 lok. 19. Skorzystanie z Poradni Prawnej i Obywatelskiej jest możliwe po wcześniejszym wypełnieniu formularza i umówieniu się na konkretny termin.

Poradnia jest realizowana jako część projektu „Paragraf bliżej ludzi: kierunek bezpieczeństwo” prowadzonego przez Towazystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22, a współfinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu „Aktywne obywatelstwo”, organizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Publikacja jest częścią projektu "Paragraf bliżej ludzi: kierunek bezpieczeństwo", współfinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich