Na miejscu zdarzenia to cykl warsztatów kryminalistycznych organizowanych przez Paragraf 22 poświęconych oględzinom miejsca zdarzenia, w trakcie których uczestnicy mogą przekonać się jak w praktyce wygląda praca prokuratora, policjantów i techników kryminalistyki.

Zajęcia składają się z dwóch części:

  • części teoretycznej poświęconej podstawom kryminalistyki oraz najważniejszym zagadnieniom prawa karnego,
  • części praktycznej, czyli prawdziwych oględzin miejsca zdarzenia z wykorzystaniem autentycznego sprzętu kryminalistycznego. Podczas tej części warsztatów uczestnicy sami zaplanują przebieg oględzin, przeprowadzą czynności i podejmą próbę rekonstrukcji przebiegu wypadków.

Dotychczas zrealizowaliśmy kilka edycji warsztatów, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i musieliśmy wprowadzić na nie rekrutację.

 

Latem 2016 roku we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa zorganizowaliśmy projekt „Nadwiślańskie Spotkania Kryminalne”. Podczas kilkugodzinnego spaceru nad brzegiem stołecznej rzeki uczestnicy wcielili się w role stróżów prawa, których zadaniem było rozwiązanie trzech kryminalnych zagadek. W tym celu niezbędne było m.in. ujawnienie i zbadanie śladów za pomocą profesjonalnego sprzętu kryminalistycznego, przeprowadzenie przesłuchań osób podejrzanych, a także spora doza kreatywności i logicznego myślenia.

Jeżeli są Państwo zainteresowani zorganizowaniem przez Paragraf 22 edycji warsztatów dla grupy osób, uprzejmie prosimy o kontakt pod adresem mailowym warsztaty@paragraf22.eu.