Masz wrażenie, że płynie w Tobie krew młodego detektywa? Jeśli pasjonuje Cię tajemniczy świat kryminalistyki, mamy coś dla Ciebie. Organizujemy warsztaty dla dzieci i młodzieży, dzięki którym praktyczny sposób znajdują odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania: Czemu stereotypowy włamywacz ma na głowie czapkę? Czy po zbadaniu kropli krwi można ustalić, do którego z bliźniąt należała?

Kim jesteśmy?

 

Paragraf 22 to zespół młodych, a jednocześnie doświadczonych pasjonatów kryminalistyki. Specjalistyczną wiedzę wykorzystujemy w swojej codziennej pracy, co przekłada się na odwzorowanie realiów najlepiej, jak się da. Od kilku lat z powodzeniem realizujemy warsztaty dedykowane najmłodszym (i trochę starszym!), które pozwalają w prosty i ciekawy sposób poznać pracę śledczych i biegłych. Poziom naszych scenariuszy zawsze dopasowujemy do grupy wiekowej uczestników, aby zachować maksymalną atrakcyjność wydarzenia.

 

Co oferujemy? 

 

Uczestnicy mają okazję wysłuchać wykładu osób, których codzienna praca związana jest z wymiarem sprawiedliwości, a następnie sami wcielają się w rolę policjantów i biegłych, samodzielnie prowadząc oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczając ślady i przesłuchując świadków. Pod opieką specjalistów uczą się oni korzystać z profesjonalnej walizki kryminalistycznej, w której znajdują się m.in. w proszki, pędzle i folie daktyloskopijne (służące do ujawniania i zabezpieczania odcisków linii papilarnych), gips traseologiczny, latarki UV, zestawy do pobierania materiału biologicznego czy też chemiczne środki do wywoływania luminescencji krwi, z których korzystają zawodowi technicy kryminalistyczni Policji. W ten sposób, zdobywają wiedzę i umiejętności, które mogą stać się pierwszym krokiem w wyborze kariery, a na pewno pozwolą ocenić wiarygodność sytuacji przedstawianych w popularnych serialach.

 

W ciągu ostatnich czterech lat zaufali nam:

  • Fundacja Ernst & Young, 

  • Uniwersytet SWPS, 

  • Centrum Nauk Sądowych UW, 

  • Miasto Stołeczne Warszawa,

  • Niezależne Zrzeszenie Studentów UW,

  • Licea Ogólnokształcące na terenie całej Polski,

i wiele, wiele innych! 

 

Propozycję przygotowujemy w oparciu o indywidualne oczekiwania zamawiającego: czas trwania wydarzenia, wiek i liczbę osób oraz ogólny charakter spotkania. Każde warsztaty są unikatowe, co gwarantuje pełną satysfakcję uczestników!

 

Czekamy na zgłoszenia! 

 

Rezerwuj termin: [email protected]

 

Interesuje Cię coś innego?

Oferujemy liczne warsztaty, zajęcia dydaktyczne i konsultacje z zakresu prawa i kryminalistyki. Jeśli chciałbyś skorzystać z naszych usług - napisz do nas na [email protected]