Warszawskie Warsztaty Prawnicze #znamprawo!

Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 w styczniu 2021 rozpoczął nowy program edukacji prawnej i obywatelskiej, skierowany bezpośrednio do młodzieży licealnej w Warszawie i okolicach. W projekcie uczestniczą licealiści Warszawskich i okolicznych szkół, którzy są  szczególnie zainteresowani prawem i naukami społecznymi. Nasz projekt zakłada uczestnictwo uczniów poprzez zgłoszenie mailowe, a następnie rejestrację na naszej platformie, gdzie co miesiąc można zapoznać się z konkretną dziedziną prawa i zestawem zadań praktycznych w celu zastosowania i utrwalenia zdobytej wiedzy prawnej. Omawiane zagadnienia dotyczą tematów najbardziej istotnych z punktu widzenia młodzieży – w tym cyberbezpieczeństwa, praw człowieka czy prawa karnego.  Projekt trwa do czerwca 2021 roku.

Oprócz opublikowanych materiałów, nasi uczestnicy mają również dostęp do wykładu on-line z danej dziedziny, zestawu zadań praktycznych w wielu atrakcyjnych formach – kazusów prawniczych, reportaży, wystąpień publicznych czy przygotowania planu strategii procesowej, a ich omówienie ma formę webinariów. Całość projektu zakończy konkurs finałowy z nagrodami w czerwcu 2021 roku. Ponadto dla uczestników projektu uruchomiona jest alarmowa skrzynka mailowa z dyżurami profesjonalnych prawników oraz grupa na Facebooku w celu komunikacji z organizatorami projektu.
Dla nauczycieli zaś przygotowaliśmy  nowoczesne konspekty zajęć z zakresu edukacji prawnej!

Jeśli chcecie zajrzeć za kulisy tego projektu, zapoznajcie się z blokiem materiałów dotyczącego kryminalistyki i nauk sądowych – dowiecie się m. in.czym jest daktyloskopia, mechanoskopia, jak bada się sprawy związane z cyberbezpieczeństwem lub jak zabezpiecza się ślady biologiczne!

Zapraszamy do lektury – link poniżej!

 

 

Zapraszamy także do zapoznania się z konspektami dla nauczycielami przygotowanymi w trakcie projektu:

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *