Przedstawiamy nowatorski, rzetelny i przyjazny program edukacji prawnej i obywatelskiej dla uczniów szkół średnich, w którym uczestnictwo jest całkowicie bezpłatne.

INFORMACJE O PROJEKCIE dla kandydatów do programu Akademia Paragrafu

1. Czym jest Akademia Paragrafu?

Akademia Paragrafu to projekt edukacji prawnej i obywatelskiej organizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 – organizację pozarządową z siedzibą w Warszawie. Uczestnikami Projektu są zespoły uczniów z całej Polski, ekspertami z kolei są członkowie Towarzystwa Paragraf 22. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu działań edukacyjnych dla młodych osób, a jako że sami nie tak dawno skończyli liceum i studia, to wiedzę przekazują w sposób ciekawy, nieszablonowy i praktyczny. Projekt przygotowaliśmy z myślą o Was – stojących na progu dorosłości, gdzie w każdej chwili możecie zetknąć się z prawem cywilnym, karnym czy administracyjnym, a my chcemy Wam pomóc się w tym odnaleźć i świadomie działać.

2. Na czym polega Projekt?

Akademia Paragrafu będzie prowadzona głównie w przestrzeni wirtualnej, a udział w niej zapewni platforma internetowa i konta stworzone dla każdego zespołu. Przedstawiając Projekt w dużym skrócie – od października do czerwca 2019 r. co miesiąc będziemy publikować nowy blok tematyczny, dotyczący wybranego działu prawa. W każdym znajdzie się wykład wideo, prezentacja, artykuły i ciekawostki. Każdy też będzie zawierał zadania do wykonania, za które będą przyznawane punkty. Niektórych z Was poznamy osobiście, podczas prowadzenia wykładów w szkołach (odwiedzimy ich w sumie dwie w każdym miesiącu), dla każdego będziemy dostępni on-line jako Wasi przewodnicy – „tutorzy” po świecie prawa.

3. Co jeszcze Was czeka?

Akademia Paragrafu to nie tylko edukacja, ale i odrobina rywalizacji. Dzięki prowadzonemu rankingowi zespołów wyłonimy osoby, które otrzymały najwyższe oceny w toku całego Projektu, jak również na jego poszczególnych etapach. Dodatkowo na półmetku Projektu dla kilku najlepszych zespołów zorganizujemy w Warszawie warsztaty kryminalistyczne typu CSI. Wszyscy za to spotkamy się w czerwcu 2019 r. na uroczystej gali finałowej, gdzie oprócz części merytorycznej (pokaz filmu o tematyce prawnej z dyskusją), przedstawimy także najlepsze zespoły i wręczymy im nagrody, a wszystkim dyplomy oraz upominki.

4. Przedsmak Akademii Paragrafu

Jeżeli nadal zastanawiacie się, czy Akademia Paragrafu to coś dla Was, zajrzyjcie do przykładowego bloku tematycznego pt. „Kariera prawnika”, który przygotowaliśmy jako wprowadzenie do Projektu – znajdziecie go TUTAJ. Podobnie będą wyglądały kolejne przygotowywane przez nas materiały.

5. Co jeszcze musicie wiedzieć?

Wszystkie istotne informacje dotyczące udziału w Projektu znajdziecie w Regulaminie Akademii Paragrafu dostępnym TUTAJ. Przeczytajcie go uważnie. Pod tym samym linkiem znajdziecie także FAQ, czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane i najważniejsze pytania.

Co istotne, udział w Projekcie jest dla Was całkowicie bezpłatny i dobrowolny. Mamy nadzieję, że będzie to interesujące doświadczenie, okazja do sprawdzenia się w nowej roli, a także do poznania rówieśników o podobnych zainteresowaniach z całej Polski. Jeżeli ukończycie kurs, będzie to dodatkowo cenny wpis w CV. Jeżeli chcecie zgłosić swój zespół do udziału w Projekcie, wypełnijcie formularz dostępny TUTAJlub u dołu strony. Na zgłoszenia czekamy tylko do 30 września 2018 r., a start Akademii Paragrafu już 1 października 2018 r.

A jeżeli o coś jeszcze chcielibyście zapytać – zachęcamy do kontaktu mailowego: [email protected]

Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Zainteresowani? Wypełnijcie formularz uczestnictwa i zgłoście się do Akademii Paragrafu: