Nadwiślańskie Spotkania Kryminalne

Z radością informujemy, że od 10 lipca do 30 września 2017 r. Towarzystwo Paragraf 22 organizować będzie we współpracy z Biurem Marketingu m. st. Warszawy drugą edycję projektu Nadwiślańskie Spotkania Kryminalne.

Jeżeli masz w sobie żyłkę detektywa, lubisz czytać kryminały i chcesz dowiedzieć się więcej o pracy prawdziwej policji i organów ścigania, nie może Cię zabraknąć! W letniej scenerii, nad brzegiem Wisły, szykujemy cztery bynajmniej nie leniwe spacery prawno-kryminalistyczne, podczas których weźmiesz udział w szeregu inscenizacji zdarzeń o charakterze kryminalnym. Co to właścicie znaczy? Otóż przygotujemy dla Ciebie sceny rodem z filmu kryminalnego - miejsce zbrodni pełne tajemniczych śladów, takich jak odciski palców, czy odwzorowanie bieżników obuwia nieuchwytnego sprawcy. Wcielisz się w rolę stróża prawa i z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu kryminalistycznego odkryjesz tajemnice ujawniania, zabezpieczania i analizowania śladów kryminalistycznych, a to wszystko pod okiem naszych ekspertów, dla których kryminalistyka to zarówno pasja, jak i część obowiązków zawodowych. Aby dotrzeć do prawdy, skrytej w odmętach Wisły, będziesz musiał też przesłuchać nie zawsze skorych do współpracy świadków, poprawnie przeanalizować zebrane informacje i stworzyć wersję kryminalistyczną, w której wytypujesz sprawcę. Nadwiślańskie Spotkania Kryminalne nauczą Cię, jak w rzeczywistości wygląda działalność organów ścigania, czym mrówcza praca polskich policjantów różni się od hollywoodzkiej lipy z seriali typu CSI oraz jakie możliwości daje śledczym współczesna kryminalistyka. A przy tym - i może to jest właśnie najważniejsze - będziesz śwetnie się bawić w czarującym otoczeniu warszawskiej Wisły.

Z kolei pod koniec lata zaprosimy Cię na pokaz filmu kryminalnego połączony z dyskusją o technicznych i taktycznych aspektach prowadzenia śledztwa uwidocznionych na srebrnym ekranie. W dyskusji wezmą udział eksperci, od których dowiesz się co tak naprawdę dzieje się w polskim postępowaniu karnym, jakimi środkami i sprzętem dysponują organy ścigania i co z jego pomocą można ustalić. Przede wszystkim jednak przekonasz się, jak wiele popularnych filmowych motywów kryminalnych to czysta fikcja, nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością.

Pierwszy spacer w ramach tegorocznej edycji Nadwiślańskich Spotkań Kryminalnych odbędzie się 22 lipca w godzinach 10:00-14:30. Zapisy na wydarzenie ruszają już 3 lipca i potrwają do 10 lipca - niebawem na naszej stronie pojawi się link do formularza, więc bądźcie czujni!

Udział we wszsytkich wydarzeniach Nadwiślańskich Spotkań Kryminalnych jest bezpłatny, po uprzednim zapisaniu się drogą elektroniczną. Uwaga, ilość miejsc ograniczona! Więc zaglądaj regularnie na naszą stronę internetową i profil na Facebooku https://www.facebook.com/towarzystwoparagraf22, gdzie publikujemy wieści o organizowanych przez nas eventach oraz o zapisach.

Jeśli natomiast masz jeszcze wątpliwości, czy warto przyjść na Nadwiślańskie Spotkanie Kryminalne, to co żywo zapoznaj się z fotorelacją z zeszłorocznej edycji wydarzenia, dostępną tutaj: fotorelacja z Nadwiślańskich Spotkań Kryminalnych, sezon I.